BTYD Logo

BTYD 3-4 Nisan 2018

Konuşmacılar

Konuşmacılar

Ahmet KOLTUKSUZ

Ahmet KOLTUKSUZ

1961 yılında doğdu, Ege Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde “Bilgisayar Güvenliği İlkeleri” adlı Yüksek Lisans tezini 1989 yılında tamamladı. 1995 yılında aynı kurumda “Simetrik Kriptosistemler İçin Türkiye Türkçesinin Kriptanalitik Ölçütleri” adlı Doktora tezini verdi. Aynı yıl Yardımcı Doçent oldu.

1996 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’ne katıldı. 1999 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde Doçent oldu; İYTE bünyesinde Bilgi Sistemleri Stratejisi ve Güvenliği Laboratuvarını kurdu ve yöneticiliğini yaptı.

Eylül 2009 tarihinde Yaşar Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne katıldı. Beş sene süreyle aynı kurumda Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı olarak çalıştı.

Yaşar Üniversitesi bünyesinde 2012-2013 Öğretim yılından başlayarak, Lisansüstü düzeyde, Siber Güvenlik Bilim Dalını kurdu. 2014 yılında yine aynı kurumda Siber Olaylara Müdahale EkibiYAŞAR SOME’yi oluşturmuştur; halen de yürütücülüğünü yapmaktadır.

İlgi alanları; Kriptoloji, Sayılar Kuramı, Bilgi Kuramı, Hesaplama Kuramı, İşletim Sistemleri, Çok Çekirdekli Mimariler, Siberuzay Savunma ve Güvenlik, Siber İstihbarat, Açık Kaynak İstihbaratı Analizi ve Adli Bilişimdir.

Ahmet USTA, Teknoloji Yazarı

Ahmet Usta

1978 İstanbul doğumlu Ahmet Usta 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği Lisans programından ve 2007 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi MBA programından mezun olmuştur.

Profesyonel iş hayatına 1999 yılında oyun dergilerinde, oyun teknolojileri üzerine yazılar yazarak başlayan Usta, 2002 yılından itibaren farklı kurumlarda Bilgi Teknolojileri yöneticisi olarak görev almış aynı zamanda farklı yayınlarda düzenli olarak yayınlanan makaleleri ile teknoloji yazarlığını birlikte sürdürmüştür.

Pek çok popüler dergilerde yazan Usta 2011 ila 2014 yılları arasında Bloomberg Business Türkiye dergisinde teknoloji editörlüğü yapmıştır. 2014 yılından itibaren farklı ölçeklerde dijital ve basılı medya kanallarının kurulması ve yönetilmesi projelerini teknik ve idari olarak gerçekleştirmiştir.

2017 yılında kendi şirketi Mercek Tech’i kurmuştur. Mercek Tech, dijital ağırlıklı olmak üzere, kurumsal medya kanalları kurulum danışmanlığı ve içerik üretilmesi alanlarında faaliyet göstermektedir.

Usta, The Startup Owner’s Manual ve Identity is the New Money isimli kitapları Türkçe’ye çevirmiştir. Blockchain teknolojisi ile alakalı ilk Türkçe kitap olan Blockchain 101’in eş yazarı olan Usta, Blockchain alanında Türkiye’de sunum ve eğitimler gerçekleştiren, danışmanlık veren sayılı uzmanlardan birisidir.

Usta evli ve iki çocuk babasıdır.

Ayça TAŞKIRAN, Event and Program Management Director

Ayça Taşkıran

CISA

2008 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde İşletme lisansını ve 2011 yılında Marmara Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) yüksek lisansını tamamlamıştır. 2008-2010 yılları arasında Vodafone Türkiye, 2010-2012 yılları arasında TTNET’te Bilgi Güvenliği Uzmanı olarak çalışmıştır. Halen Yapı Kredi Bankası Teftiş Kurulu’nda Bilgi Teknolojileri Kıdemli Müfettişi olarak çalışmaktadır. 2012 yılından bu yana ISACA İstanbul Chapter ‘da eğitim ve etkinliklerden sorumlu komitede görev almaktadır. CISA ve ISO 27001 LA sertifikalarına sahiptir.

Bahadır ŞAMLI

Bahadır Şamlı

ING BANK - Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı

Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Bahadır Şamlı, Özyeğin Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır. Özel bir bankada Direktör pozisyonunda görev aldıktan sonra 2012 yılında ING Bank Türkiye ekibine katılmıştır. 2015 yılında Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Şamlı’nın 2017 yılında sorumluluk alanı genişletilmiş ve Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak ING Bank’taki görevine devam etmektedir.

Barış BAĞCI, Deloitte

Barış Bağcı

Burcu Buralı, Müdür, Deloitte

Burcu Buralı

Yükseköğrenimini, Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Uluslararası Ticaret Bölümünde çift anadal programı ile 2011 yılında tamamlamıştır.

Üniversite öğreniminin ardından kısa bir süre Citibank’ta ana bankacılık uygulaması analisti olarak çalışıp, 2012 yılında 4 yıl boyunca görev alacağı Oracle Türkiye bünyesine katılmıştır. Oracle‘da orta katman ürünleri danışmanı olarak görev almıştır ve bu süreçte identity and access management, identity analytics and governance ve service oriented architecture alanlarında implementasyon ve süreç danışmanlığı projeleri gerçekleştirmiştir.

2016 yılının Şubat ayında Deloitte bünyesinde başladığı Risk Danışmanlığı görevine halen devam etmektedir. Konuşmacı, Bilgi güvenliği olgunluk analizi, rol tabanlı erişim methodolojileri ve kimlik ve erişim yönetimi konusunda danışmanlık vermekte ve bu alanda birçok projede çeşitli rollerde görev almaktadır.

Cavit YANTAÇ

Cavit Yantaç

Cavit Yantaç, Microsoft Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır ve yapay zeka, makina öğrenimi, bulut bilişim, büyük veri gibi alanlarda yenilikçi projeler geliştiren bir ekibi yönetmektedir. Bu rolünden önce Microsoft Türkiye’de Yazılım Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı yapan Cavit Yantaç uygulama geliştiriciler, öğrenciler, eğitim kurumları ve girişimciler ile çalışarak, eğitim teknolojileri, bulut bilişim, nesnelerin interneti, büyük veri, yapay zeka ve makina öğrenimi gibi konularda Microsoft teknolojilerini kullanmalarını desteklemiştir. DigitalAge dergisi tarafından 2016 Eylül’de Türkiye’nin En Etkili 100 teknoloji liderinden biri olarak seçilen Cavit Yantaç, 12 yıldan beri Microsoft Türkiye bünyesinde çalışmaktadır. Cavit Yantaç, Microsoft’a katılmadan önce Nexum Boğaziçi firmasında danışmanlık ve yöneticilik yapmıştır; kendisi University of Georgia’dan MBA ve Boğaziçi Üniversitesi’den İşletme Bölümleri mezunudur.

Cem Çağrı Dönmez

Cem Çağrı Dönmez

Cem Çağrı Dönmez, 1983 İstanbul doğumludur. Lisans eğitimini, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Fizik Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans ve Doktora derecesini Cambridge Anglia Ruskin Üniversitesinde; sırasıyla Stock Market Strategies and Econophysics alanlarında tamamlamıştır. Cem Çağrı Dönmez, Kantitatif ve optimizasyon yaklaşımı alanında önde gelen uzmanlardandır. Finansal enstrümanlar üzerine Ekonofiziksel yöntemlerle hızlı sonuçlar alınabileceğini keşfederek yeni araştırma alanlarının açılmasına katkıda bulunmuş ve çeşitli yöntem ve disiplinleri kullanan akademisyenlere liderlik etmiştir. Çalışmalarını katıldığı konferanslar, seminerler, workshop ve özel sektörde derinlemesine paylaşmıştır. Halen Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde Yardımcı Doçent olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Uzmanlık alanları; hisse senedi piyasası mekanizmaları, ekonofizik ve hisse senedi piyasaları yaklaşımı, finansal istatistiksel yaklaşımlar, sayısal ve finansal piyasa analizi, strateji, optimizasyon ve simülasyon teknikleridir.

Cem ERGÜL, Vice President, Communications Chair

Cem Ergül

CISA, CRISC

Yönetişim, denetim, bilgi güvenliği, yazılım geliştirme ve iş analizi konularında 20 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Cem Ergül, ODTÜ Çevre Mühendisliği Bölümünden şeref öğrencisi olarak mezun olmuş, aynı Bölümden yüksek lisans derecesini almıştır. Profesyonel iş hayatına ODTÜ Bilgi İşlem Dairesinde başlamış, "Computing Information Service Newsletter" periyodiğinin koordinatörlüğünü yapmış, ODTÜ yayınlarından çıkartılan "Beginners Guide to Unix" kitabını yazmıştır. 1995 yılında Yazılımcı olarak göreve başladığı Türkiye İş Bankası A.Ş.’nin ilk Bilgi Sistemleri İç Kontrol Görevlileri kadrosunda yer almıştır. Türkiye İş Bankası A.Ş., Anadolu Sigorta A.Ş. ve Milli Reasürans A.Ş. de COBIT uyumluluk projelerinde danışmanlık hizmeti vermiş, SoftTech A.Ş.’de İç Denetim ve Kontrol biriminin kurulmasına katkıda bulunmuş ve Müdürlüğünü yapmıştır. Halen İş Bankası iştiraklerinden İşNet A.Ş.’de İç Denetim Grup Müdürlüğünün Kurucu Grup Müdürü olarak görev almaktadır. EuroCACS dahil olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası konferans ve panelin konuşmacılarından olan Ergül, CISA, CRISC, ISO27001 LA, ISO9001 IA ve ITIL sertifikalarına sahiptir.

Ehtiram İSMAYİLOV, Bilgi Sistemleri Risk Yönetimi, Direktör, KPMG Türkiye

Ehtiram İsmayilov

Ehtiram Ismayilov, Boğaziçi Üniversitesi’nden çift anadal programı ile 2006 yılında şeref öğrencisi olarak mezun olmuştur. Üniversite mezuniyetinin ardından, çalışma hayatına KPMG Türkiye Bilgi Sistemleri Risk Yönetimi bölümünde BT denetçisi olarak başlamış ve 2006 yılından beri Bilgi Sistemleri Risk Yönetimi bölümünde birçok denetim ve danışmanlık projelerini yönetmiştir. Süreç/BT denetim ve danışmanlığı, risk yönetimi, kurumsal yönetişim, bilgi güvenliği ve proje yönetimi konularında deneyime sahip olan Ehtiram Ismayilov başta bankacılık ve finansal hizmetler sektörü olmak üzere otomotiv, havacılık ve üretim ve hizmet sektörlerinde yer alan önemli müşterilere hizmet vermektedir. Aynı zamanda BT yönetişimi, COBIT, ISO ve Sarbanes-Oxley (SoX) denetimleri, hizmet kuruluşları denetimi, süreç iyileştirme, mevcut durum analizleri ve yol haritası belirlenmesi, veri analitiği, sistem değişikliği güvence hizmetleri, banka / elektronik para ve ödeme şirketleri kuruluşu ve lisans başvuru süreçleri ile Risk Merkezi üyelerinin denetimleri konusunda tecrübe sahibidir. ISACA Istanbul Chapter Yönetim Kurulu üyesi olan Ehtiram Ismayilov, CISA, CISM, ISO27001 Lead Auditor sertifikalarına sahiptir.

Emre BEŞLİ, E&Y Türkiye

EmreBesliEmre Beşli, EY Türkiye’de Danışmanlık Bölümü Ortağı olarak görev yapmakta olup Bilgi Teknolojileri Risk ve Güvence Hizmetlerinden sorumludur. 15 yılı aşkın bir süredir BT denetimi ve BT yönetişimi alanlarında denetim ve danışmanlık faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu çerçevede BT denetimi metodlarının hazırlanması, iç kontrol ve risk yönetimi sistemlerinin kurulması ve geliştirilmesi, BT yönetimine ilişkin süreç ve sistemlerin tesisi, BT stratejilerinin oluşturulması ve organizasyon yapılarının iyileştirilmesi gibi alanlarda yoğun olarak görev yapmıştır. Beşli, ISACA Istanbul Chapter kurucu üyesidir.

Ercüment ARI

Ercüment ARI; Sektörde birçok organizasyonda ve AB Projesinde bilgi sistemleri ve güvenliği alanlarında; direktörlük, müdürlük, sistem yöneticisi, süpervizör, takım lideri, danışman, denetçi, proje yöneticisi ve yönetici olarak 20 yıllık tecrübesi bulunmaktadır. Başlıca CIPM, CGEIT, CRISC, CRMA, CISM, CISA, CGEIT, CEH, ISO 22301 LA, ISO27001LA, ISO20000 LA, COBIT F, ITIL F, Microsoft sertifikalarına sahiptir. Ercüment ARI; Erciyes Üniversitesinde Elektronik Mühendisliğinde lisansını, ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinde 1.Yüksek Lisansını, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Finans alanında 2.Yüksek Lisansını tamamlamış olup, Marmara Üniversitesi'nde Bilişim Doktora programında tez aşamasındadır. Halen Boğaziçi Üniversitesinde kişisel verileri koruma ve düzenlemeleri ile ilgili yarı zamanlı öğretim görevlisi, çeşitli şirketlerde danışman ve uluslararası bir şirkette Data Protection Officer ve Bilgi Güvenliği Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Funda ÇETİNTAŞ, CISA, CISM, CRISC, ISO 27001, LA Cert

1984 Ortadoğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu ve BDDK nezdinde Sorumlu Bilgi Teknolojileri ve İş süreçleri baş denetçisi olan Funda Çetintaş, Uluslar arası Bilgi Sistemleri Denetçisi (CISA), Uluslararası Bilgi Güvenliği Yöneticisi (CISM) , Risk ve Bilgi Sistemleri Kontrolü (CRISC), ISO27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Baş Denetçi (training) sertifikaları sahibidir.

Funda Çetintaş, 1984- 2002 arasında Koç- Unisys ve Akbank’ın da aralarında bulunduğu kurumlarda yazılım geliştirme ve proje yönetimi alanında çalıştı. 2002-2006 arasında özel sektörde ilgi işlem ve proje müdürlükleri görevlerinde bulundu.

2006-2013 yılları arasında KPMG bünyesinde çeşitli sektörlerde COBIT, SOX / J-SOX, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi-ISO27001, Bilgi Sistemleri Yönetişimi, Bilgi Sistemleri Genel Kontrol alanları BT iç denetimi / bağımsız BT denetimi, İş ve BT süreklilik Planlaması, Proje Yönetimi, IT Risk Yönetimi, süreç yönetimi konularında denetim ve danışmanlık hizmetleri vermiştir.Bankacılık, Sigortacılık, Üretim, Maden, Kimya, Hizmet, Telecom ve Perakende sektörlerinde Bilgi Teknolojileri (BT) ve iş süreçleri üzerinde; BT güvenliği, iş ve BT süreklilik planlaması, BT proje yönetimi, yazılım geliştirme, risk yönetimi, BT yönetişim alanlarında 32 yıllık deneyim ve birikimi olan Funda Çetintaş şu anda Encore Bilişim Sistemleri Ltd Şirketinde Profesyonel Servisler direktörü görevinin yanısıra NCR yeni nesil ÖKC’ lerin mevzuata uygun hazırlanması, TSE tarafından yayınlanmış olan Koruma Profili’ne uygun ürün geliştirerek Common Criteria sertifikası alınması süreçlerinden de sorumlu yöneticidir.

Hayri Can DUYGUN, General Secretary, Membership Director, Webmaster

Hayri Can Duygun

CISA

2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliğinden mezun olan Hayri Can Duygun, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İşletme(MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi süresince aynı üniversitenin İşletme bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışan Duygun üniversite bünyesinde yürütülen çeşitli projelerde aktif görev almıştır. Üniversitedeki görevinden sonra ağırlıklı olarak kamu kesimine BT yönetişim ve uyumluluk konularında teknoloji çözümleri ve danışmanlık hizmetleri sunan özel bir firmada çalıştıktan sonra 2011 yılında Türk Eximbank Teftiş Kurulu Başkanlığı’na katılmıştır. İhracatı destekleme misyonuna sahip olan Türk Eximbank'ta Bilgi Teknolojileri Müfetişi olarak görev yapmaktadır. COBIT5 kütüphanesinde yer alan dokümanların ve CISA Sorular, Cevaplar ve Açıklamaları rehberinin Türkçe'ye kazandırılması çalışmalarında komite başkan yardımcısı olarak görev almıştır. Aynı zaman ISACA Global CISA Soru Geliştirme Komitesinde yer almaktadır. Duygun, CISA ve ISO 27001 Başdenetçi sertifikalarına sahiptir.

Murat LOSTAR

Önder Hasan Badem

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri mühendisliği mezunu olan Murat Lostar, kariyerine 1986 yılında Mikro Yazılımevi'nde sistem analisti ve programcı olarak başladı.  1988 yılında OMAsoft Yazılım & Danışmanlık’ta yönetici ortağı; 1993-1997 yılları arasında Komdata/Komdatasoft’ta eğitmen, danışman ve proje müdürü olarak çalışmıştır. Bilgi Güvenliği, BT Yönetişim ve İş Sürekliliği alanlarında uzmanlaşarak sektörde önemli bir açığı doldurarak 1998' de Lostar Bilgi Güvenliği A.Ş.'yi kurmuştur. Murat Lostar; Galatasaray Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi’nde bilgi güvenliği, adli bilişim, ağ güvenliği vb... konularda dersler vermiştir Ayrıca, ISACA Istanbul Chapter ve Cloud Security Alliance-Türkiye Chapter Kurucu Başkanıdır.

Mustafa GÖZALAN, MAY Cyber Technology İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

Mustafa Gözalan

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezuniyeti sonrasında kariyer hayatına 1986 yılında Arthur Andersen Denetleme Bölümü ile adım atan Gözalan kısa süre içerisinde Arthur Andersen Los Angeles bürosuna atanarak, Analist pozisyonunun yanı sıra Arthur Andersen’ın Chicago bürosunda Özel Mali Denetlemeler, Teşkilat Odaklı Sorun Tespiti, Maliyet Yönetimi ve diğer İşletmesel konularda danışmanlık hizmetleri vermiştir.

1989 yılında Türkiye’ye dönüş yapan Gözalan, Arthur Andersen Türkiye’nin Danışmanlık Bölümü’nün kurulmasında önemli bir rol üstlenmiştir.

1996 yılında Arthur Andersen şirketinin ortakları arasında yer almış, Doğan Grubu’nda göreve başladığı 2000 yılının Nisan ayına kadar Arthur Andersen Türkiye ve Balkanlar Ofisi’nin danışmanlık bölümleri başkanlık görevini yerine getirmiştir.

2000 yılının devamında Doğan Medya Grubu’nda İş Geliştirme ve Strateji Başkan Yardımcısı olarak göreve başlayan Gözalan, Doğan Grubu’nun çeşitli iştiraklarına kurucu olarak imzasını atmıştır.

Bunlardan birkaçı; çevrimiçi bahis oyunları, ticaret, TV ve tele pazarlama olarak gerçekleşmiştir. Daha sonra D-Smart’ın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde yer almış 2013 yılında Gözalan Danışmanlık firmasını kurarak seçkin müşterilere hizmet sunmaya başlamıştır.

İlk olarak Türkiye’de, arama motoru sektörünün dünya liderlerinden biri olan Yandex’in, daha sonra da İninal ödeme sistemlerinin danışman ve ortağı olmasının yanı sıra siber güvenlik firması MAYSİBER ve dünyanın en büyük e-ticaret portalı Alibaba.com’un, Türkiye temsilciliği iştiraklarında da yatırımcı ve üst düzey danışman olarak görev yapmaktadır.

Bununla beraber halen Turkcell TSF’de Danışman Kurulu ile Abdi Ibrahim bünyesinde İcra Kurulu üyelikleri devam etmektedir.

Önder Hasan Badem, Kıdemli Müdür, Deloitte

Önder Hasan Badem

Yükseköğrenimini, Anadolu Üniversitesi – Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde tamamladı. Üniversite öğreniminin ardından kısa bir süre telekomünikasyon alanında çalıştıktan sonra, 5 yıl boyunca çeşitli pozisyonlarda çalışacağı İş Bankası Bilgi Teknolojileri Departmanında göreve başladı. Bankadaki görevlerinde sırasıyla; Sistem Uzmanı, Hizmet Yönetimi Uzmanı ve Bilgi Teknolojileri Denetçisi olarak çalıştı. Bu görevlerde; Müşteri Odaklı Dönüşüm, BT Hizmet Yönetimi, BT Kontrol Ortamının Oluşturulması başta olmak üzere çeşitli program ve projelerde yer aldı.

Bankadaki görevlerinin ardından, 3 yıl boyunca çeşitli organizasyonlarda eğitim ve danışmanlık faaliyetlerinde bulundu. Takip eden 3 yıl, kurucusu olduğu Arcraft Teknoloji A.Ş. faaliyetlerinde yönetici görevine devam etti. 2017 yılının Haziran ayında Deloitte bünyesinde başladığı görevine halen devam etmektedir.

Konuşmacı, çalışma hayatı boyunca, 32 geniş kapsamlı BT Hizmet Yönetimi ve BT Yönetişimi Projesine Baş Mimar ya da Proje Yöneticisi olarak imza atmıştır. Toplamda 27 farklı ülkeden katılımcılara 160’dan fazla eğitimde 2800’e yakın kişiye BT Hizmet Yönetimi, BT Yönetişimi ya da BT Denetimi eğitimi vermiştir. ITIL Expert, CISA, Scrum Master ve çeşitli ServiceNow sertifikalarına sahip olan Önder, evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Servet Gözel, Bilgi Sistemleri Risk Yönetimi, Direktör, KPMG Türkiye

Servet Gözel

Servet Gözel, çalışma hayatına KPMG Türkiye Bilgi Sistemleri Risk Yönetimi bölümünde BT denetçisi olarak başlamış ve 2005 yılından beri Bilgi Sistemleri Risk Yönetimi bölümünde birçok denetim ve danışmanlık projelerini yönetmiştir. Finansal hizmetler, telekom ve üretim/hizmet sektörlerindeki birçok kuruluşa hizmetlerin sunulmasında görev almıştır. 2005 ile 2008 yılları arasında KPMG Türkiye ofisinde çalıştıktan sonra, 2008-2011 yılları arasında Hollanda merkezli bir uluslararası bir finans grubu olan Credit Europe Bank’ta BT Yönetişim Koordinatörü olarak görev almıştır. 2011 yılında tekrar KPMG Hollanda ofisine katıldıktan sonra, 2012 yılında KPMG Türkiye ofisinde çalışmalarına devam etmiştir. Kariyeri boyunca BT ve süreç denetimleri ve danışmanlığı, SOX danışmanlığı ve denetimi, COBIT, yazılım lisans denetimleri, veri analitiği, hizmet kuruluşları denetim ve danışmanlığı, süreç iyileştirme, ödeme kuruluşları, risk merkezi üye denetimleri ve yeni nesil ödeme kaydedici cihazlarla ilgili çalışmalarda bulunmuştur. ISACA Istanbul Chapter üyesi olan Servet Gözel, CISA ve ISO27001 Lead Auditor sertifikalarına sahiptir.

Sinem CANTÜRK, KPMG

Sinem CANTÜRK

Sinem Cantürk, kariyerine 1996 yılında Yapı Kredi Bankası’nda başlamıştır. 1996 ve 2006 yılları arasında takım lideri, uygulama mimarı, proje yöneticisi ve iç bilgi teknolojileri denetçisi rolleri üstlenmiştir. Bilgi teknolojileri ortamları ve sistemleri konusunda engin tecrübeye sahiptir. Sinem Cantürk, KPMG Türkiye’de Ortak ve Bilgi Sistemleri Risk Yönetimi Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. Finansal hizmetler sektör lideridir. KPMG Türkiye bünyesinde gerçekleştirilen COBIT, ITIL, BS25999, CMMI, SOX, ISO gibi küresel çerçeveler ve standartlar doğrultusunda yapılan boşluk analizleri, dizayn ve uygulamaya alma başlıklarına odaklanan denetim, danışmanlık ve destek hizmetlerinden sorumludur.  Aynı zamanda, iş süreçlerinin iyileştirilmesi amaçlı süreç denetimleri ve süreç danışmanlık projelerinde rol almaktadır. KPMG Türkiye’deki kariyerinde çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren birçok şirketin denetim ile danışmanlık görevlerinde rol almıştır. Öncelikli sorumluluğu hizmetin kapsamı, genel kalitesi, regülasyonlara ve çalışma takvimine uyum ve müşteri memnuniyetidir. 2006 senesinden beri BDDK adına yapılan bilgi sistemleri denetimlerinde hem süreç, hem bilgi sistemleri konu başlıklarında aktif rol almaktadır Sektör tecrübeleri arasında finans sektörü (bankacılık,sigortacılık,faktoring), telekom, otomotiv yer almaktadır.

Ünal KOCABAŞ, BİLGİ GÜVENLİĞİ SÜREÇ YÖNETİCİSİ ENERJİSA ENERJİ

Ünal KOCABAŞ

“Ünal Kocabaş, lisans ve yüksek lisans eğitimlerini İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik Mühendisliği bölümünde 2007 ve 2009 yıllarında tamamlamıştır. Doktora çalışmalarına Darmstadt Teknik Üniversitesinde Donanım üzerine Kriptografi ve Güvenlik alanında 2013 yılına kadar devam etmiştir. 2009 – 2010 yıllarında Katholieke Universiteit Leuven, 2010 – 2013 yıllarında Technische Universitaet Darmstadt’da Araştırmacı olarak donanımsal / yazılımsal güvenli kod geliştirme ve analizi, 2013 – 2016 yıllarında Tübitak’da Kıdemli Araştırmacı olarak güvenlik mimarisi üzerine çalışmıştır. 2016 – 2017 yıllarında Hepsiburada Bilgi Güvenliği Takım Yöneticisi olarak, 2017 yılından günümüze kadar ise Enerjisa’da Bilgi Güvenliği, Risk ve Uyum Süreç Yöneticisi olarak altyapı, uygulama ve sistem güvenliği konularına liderlik yapmaktadır. BTYD konferansı kapsamında Endüstriyel Kontrol Sistemleri siber güvenliği konusunda sunum yapacaktır.

Vehbi KÖK, Media Relations Director

Vehbi Kök

CISA, CISM, CGEIT

Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Vehbi Kök, Yeditepe Üniversitesinden İşletme (MBA) yüksek lisansı ve Marmara Üniversitesinden Bankacılık yüksek lisansı derecelerini almıştır. Profesyonel iş hayatına 1997 yılında başlamış; yazılım sektöründe Logo Yazılım (Logo Business Solutions) ve İris Yazılım firmalarında ve medya sektöründe bir firmada toplamda 10 yılı aşan bir süre yazılım mühendisi, proje yöneticisi ve yönetici olarak görev yapmıştır. 2007 yılında göreve başladığı Türkiye Finans Katılım Bankası'nda bilgi sistemleri denetiminin kuruculuğunu yapmış; bilgi sistemleri müfettişliği ve bilgi sistemleri denetimlerinden sorumlu teftiş kurulu başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Denetim metodolojilerinin geliştirilmesinde önemli rol oynadığı Türkiye Finans'ta halen genel müdürlük ve bilgi sistemleri denetimleri ile merkezi denetimlerden sorumlu Denetim Müdürü olarak görev yapmaktadır. 10 yılı aşkın süredir ISACA üyesi olan Vehbi Kök'ün CISA, CGEIT, CISM, PMP, CIA, CRMA, CEH, ISO22301 LA, ISO27001 LA ve COBIT5F sertifikaları bulunmaktadır.

BTYD Ödüller
BTYD Tanıtım Videosu